Чорнобильська трагедія... Ось уже 31 рік дзвони Чорнобиля стукають в наші серця. Змушують нас зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й... 31 рік минуло відтоді, а пам'ять наша зберігає все до найменших подробиць, бо надто вражаючими і болючими були ці подробиці. Скільки зламаних доль? Скільки сиріт, що втратили батьків, скільки ненароджених дітей, скільки нових хвороб?
Чорнобиль... Це 35 тисяч забраних життів, це мільйони людей, які постраждали від радіації. Це виведена з господарського обігу частина території України - сільськогосподарські землі, лісові масиви та водоймища - мертва зона, "зона відчуження" в 2712 кв. км
Вся спільнота України вшановує пам'ять людей, які віддали своє життя, ліквідуючи наслідки катастрофи. Про ці події багато сказано, написано, знято сотні метрів кіноплівки, про ці події говорили в День пам'яті Чорнобильської трагедії і в Балківській сільській бібліотеці-філіалі.
Для учнів 6-11кл КЗ «Балківська ЗОШ І-ІІІст» працівниками сільської бібліотеки-філіалу Оботіною Н.Я., Олійник Л.І. та зберігачем фондів Балківського історико – краєзнавчого музею Миргородською О.О. було проведено: годину екологічної безпеки «Коли здригнулася земля», годину пам’яті «Чорнобиль – це біль, що не має кордонів», еко-правову дискусію «Чорнобильська трагедія: хто винен?».
Діти уважно слухали розповідь про трагічні події, до яких призвела людська недбалість і мали змогу переглянути відеоролики про аварію на ЧАЕС, про героїзм та самовідданість простих людей: пожежників, хіміків, дозиметристів, міліціонерів та військових, які віддали життя заради нашого майбутнього.
Кожен учень отримав на згадку про трагедію листівку, де було зазначено причини аварії та список прізвищ балківчан - ліквідаторів. Бібліотекар Олійник Л.І. запалила свічку памяті та хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих.
Сучасне покоління не має права забувати трагічні сторінки історії.
З цією метою в читальній залі бібліотеки оформлена книжкова виставка-застереження «Чорнобиль-це біль, що не має кордонів», яка розповідає про квітневі дні 1986-го року. Документальні та художні твори, представлені на експозиції, знайомлять з деталями трагедії на ЧАЕС, її жахливими наслідками та подвигом героїв-ліквідаторів, які, ризикуючи собою, першими прийняли на себе вогонь атомної катастрофи.
Проходять роки після аварії на ЧАЕС, а біль не вщухає, тривога не покидає людей. Ще довго ми будемо відчувати на собі наслідки трагедії, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям.
Доземно схиляємося в подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії.
Перед пам’яттю до часу померлих від радіаційного смерчу.