Чорнобильські дзвони
26 квітня- найтрагічніша дата в історії нашого народу. Цей день увійшов в історію трагічною датою. На багатостраждальній українській землі сталася жахлива техногенно-екологічна катастрофа, якої людство ще не знало. Саме цю сумну дату Генеральна Асамблея ООН визначила як Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф.
Чорнобиль ... Слово це стало символом горя і страждань, покинутих домівок, розорених гнізд, здичавілих звірів. Проходять роки після аварії на ЧАЕС, а біль не вщухає, тривога не покидає людей, пов'язаних зі скорботним часом ядерного апокаліпсису.
Тож напередодні 29-ї річниці Чорнобильської трагедії у приміщенні Балківської сільської бібліотеки - філіал відбувся урок-застереження під назвою: «Зітхає голуба планета, дощем Чорнобиля повита».
Присутні більш детальніше дізналися про страшні дні 1986 року, ознайомилися з книжковою виставкою-застереженням
«ЧОРНОБИЛЬ – ЦЕ БІЛЬ, ЩО НЕ МАЄ КОРДОНІВ».
Також присутні мали можливість за допомогою інтернету побачити атомну станцію до і під час вибуху, місто Прип’ять , похмуре і сіре , лякаюче і порожнє, здичавіле, заборонене і обплутане колючим дротом, місто-привид. Місто, в якому час зупинився назавжди...
Урок-застереження змусив дітей замислитися над тим, який крихкий оточуючий нас світ, що природа не прощає недбалого ставлення до себе, не прощає помилок і промахів. Ми повинні захоплюватися мужністю людей, які не шкодували ні сил, ні свого здоров'я, жертвували собою заради порятунку мільйонів людей.
Минають роки, все далі віддаляючи нас від страшних квітневих подій 1986 року. Наче було це вчора, а минуло вже 29 років з дня жахливої катастрофи на Чорнобильській атомній станції. Але навіть час не здатний стерти з обпалених страшною трагедією людських душ спогадів про аварію, яка забрала життя десятків тисяч, завдала шкоди здоров’ю мільйонам наших співвітчизників. І так хочеться, щоб більше ніколи і ніде у світі не повторилося подібне лихо. Давайте берегти навколишній світ!