Балківська сільська

 бібліотека - філіал

Меню сайту
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Свята
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

         ДУХОВНІСТЬ-ХРАМ ДУШІ ЛЮДСЬКОЇ

Під такою назвою нещодавно  в Балківській сільській бібліотеці-філіалі для учнів 5 класу Балківської ЗОШ І-Ш ст.  було проведено мультимедійну історичну подорож.

 

          Вчитель історії Миргородська Олена Олександрівна розповіла дітям, що у 2016 році виповнюється 1000 років від першої писемної згадки про існування та діяльність на Святій Горі Афон (Греція) першого давньоруського монастиря, через який здійснювавалися духовний та культурний взаємозв’язок між Київською Руссю та центром православного чернецтва і духовності на Афоні. 

            З відеоперегляду  діти дізнались, що  Афон та його спадщина, протягом багатьох сторіч,  відігравали виключно важливу роль у розвитку вітчизняної духовності і культури,  як в епоху Київської Русі, так і в часи національно-визвольної боротьби українського народу в XVII ст. та в пізніші часи, вплинувши на самобутність і неповторність національних релігійних традицій в Україні. Особливо важливим було становлення під впливом Афону Києво-Печерського монастиря, який був центром чернецтва, духовності, культури й просвіти по всій Україні.

         Таким чином, вплив Святої Гори Афон, її традицій і її послідовників, відіграло дуже важливе значення на духовно-культурні процеси в історії  України. А сама афонська спадщина по праву є однією з важливих складових української національної духовної культури. 

             

                 

          В доповнення до сказаного,  завідуюча бібліотекою-філіалом  Оботіна Н.Я.  запропонувала присутнім переглянути фотоальбом під назвою «Святий Київ». Видання унікальне тим, що  неповторний образ «стольного града» Києва постає на його сторінках, вражаючи його численними святинями й історичними памятками. Серед них – собор св. Софії, Києво-Печерська Лавра, Успенський собор, Михайлівський Золотоверхий собор, Кирилівська та Андріівська церкви та ін.           

         Метою  заходу було сприяння відродженню забутої української духовно-культурної спадщини.

Сподіваємось, що наш захід був цікавим і змістовним, не залишив байдужими нікого.І що кожен з присутніх зміг отримати для себе цікаву і корисну інформацію.

Архів записів
Пошук
Мапа відвідувань
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 242

Copyright Балківська сільська бібліотека - філіал
© 2024
Конструктор сайтів - uCoz