Балківська сільська

 бібліотека - філіал

Меню сайту
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Свята
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

                                  Що таке поезія? Це - свято:
                                  Грає в тобі музикою слів,
                                  Молодечо, радісно, крилато
                                  Викресає іскру з почуттів…

Поезія… Таке коротке і змістовне слово! Вона і втішить, і пригорне, і приголубить. Поетичне слово здатне проникати в таємниці людської душі, закликати людину мислити образами, допомагає спілкуванню, розширює кругозір. Адже поетичне слово дзвінкоголосе, як молодий струмок, поспішає бути почутим, щоб відізватися у серцях людей, торкнутися легкою, ніжною мелодією нашої мови найтоншої струни людських душ…

І все це так потрібно нам усім, щоб мати любов до рідного краю, знати про поетичні таланти, на які багата наша земля.  Щедрий своїми талантами і наш край.

21 березня, у Всесвітній День поезії, на поетичне рандеву з користувачами Балківської бібліотеки-філіалу прийшли люди творчого обдарування, чия доля хоч трохи, але пов’язана з поезією. Ми знову зустрічали поетів літературного об'єднання „Горизонт ”Людмилу Дзвонок, Інну Ус, Надію Літвінцову та Віктора Висоцького.   

Творчі люди - завжди непересічні особистості, вони сповнені новими ідеями, проектами, фантазіями. Вони пишуть для себе, для своїх близьких, колег, за покликом душі. Кожна зустріч з ними - то нове свято для душі, то нові відкриття.

Прекрасним доповненням до цієї зворушливої зустрічі стала книжкова виставка-презентація: «Про рідний край поетичним рядком» з експозицією творів поетів рідного краю.

Розпочала творче засідання завідувачка бібліотеки Оботіна Н.Я., розповівши про суть та значення поезії в житті людини, історію заснування Всесвітнього дня поезії.

До кожного із них по-різному приходить натхнення творити поезію і у кожного є своя Муза, яка надихає. Їх поетичні твори є досить різноманітними, бо порушують різні соціальні проблеми, які присутні у нашому житті, розкривають найпотаємніші почуття і думки людини.

Присутні мали прекрасну нагоду познайомитись з віршами Віктора Висоцького, присвяченими подіям на Майдані, переживанням за майбутнє України на шляху до Євросоюзу. Кожен вірш - це сповідь поета, якийсь незабутній епізод з його життя. Притаманний його манері написання і гумористичні вірші про друзів поета, які іноді потрапляли в смішні ситуаціїї. Всім було весело і  цікаво друзів поета, а найголовніше, що ніхто не залишився байдужим.

На жаль, не завжди і у долі людини, і у долі країни складається так, як того хотілося б. Наша країна опинилася у складній політичній ситуації. Ці події Майдану відобразила у своїх поетичних творах Дзвонок Людмила, які до сліз схвилювали присутніх своєю відвертістю та емоційним художнім прочитанням.

Поезія - це стан її душі. Багато творів присвячено нашим оберегам – отчому порогу, хаті, українському рушнику, а ще - мові, пісні. Коли гортаєш сторінки віршів дійсно переконуєшся в тому, що її вірші пройняті любов’ю до світу, її цікавить історія рідного краю, хвилює і болить наше майбутнє.

Дуже цікава пейзажна лірика Надіїї Літвінцової. Багатий і різноманітний зміст поезій поетеси. Під пером поетеси ніби оживає чарівний світ природи.

 Вірші Інни Ус несуть в собі високий заряд духовності і краси, віри в добро, красу і краще майбутнє України. Тематика творчості різноманітна: це і спогади про дитинство, про найрідніших людей: маму й тата, бабусю, про дорогі місця , де сходяться її щасливі дороги і надії. В поезії домінує нотка гумору, не даючи слухачам нудьгувати.

Сама присутність поетів - творців облагородила нашу дійсність. Пройнявшись настроями шановних поетів та наблизившись до їхнього світосприйняття, ми замислюємось над важливими проблемами, що хвилюють митців. Адже поезія робить нас людьми. Так хочеться жити в її чарівному світі, любити красу, робити добро та примножувати духовне багатство свого народу.

Проте, на цьому наш захід не закінчився. В програмі був анонсований «вільний мікрофон» і в залі знайшлися охочі прочитати свої вірші.

Виступ з ліричною поезією талановитої молодої дебютантки Миргородської Олени був приємним сюрпризом для присутніх, і нехай це перші спроби, проте написані від душі вірші про кохання, одне із найкращих і найглибших людських почуттів. Його сила облагороджує, робить людину добрішою і кращою, спрямовує на великі діла та героїчні вчинки, а іноді і змушує страждати. По-різному воно приходить до людини і у кожного воно своє, вважає молода поетеса.

Зустріч з поетами подарувала неповторний світ поетичної сповіді, що вчить тонко сприймати красу, осмислювати навколишню дійсність, співпереживати, щоб ніколи не зачерствіли почуття.

Після виступу поетів з Всесвітнім Днем поезії присутніх поздоровила редактор місцевої газети «Балківські вісті» Петрик Т.М.. Теплими словами вона згадала нашого земляка Віктора Антоновича Чабаненка, видатного поета, письменника, професора  ЗНУ, яка свого часу була його ученицею  і добре знає, якою він був людиною, викладачем.

  З цікавою інформацією виступила директор Балківського історико-краєзнавчого музею Гончаренко В.Л., розповівши історичні відомості з біографії Віктора Антоновича, познайомила присутніх  з  книгами, грамотами  та іншими нагородами  видатного земляка - балківчанина, що є частиною великої музейної експозиції «Гордість нашого села».

На зустрічі присутні отримали багато позитивних вражень. Слова подяки і аплодисменти отримали наші гості від слухачів. Ми впевнені, що сьогоднішня зустріч назавжди залишиться в пам’яті багатьох присутніх. Невипадково нашими слухачами були люди, які люблять поезію.

Організатори заходу побажали письменникам творчого натхнення, нових книг та вдячних читачів, подарувавши квіти та пригостивши духмяним чаєм.

На згадку про зустріч гості залишили колективне фото та запис в «Книзі відгуків та пропозицій».

Та найкращим, безцінним подарунком, не тільки для бібліотечних працівників, а й  для всіх шанувальників бібліотеки, стали збірки поезій Людмили Дзвонок «Ты есть, моя любовь» та «Дышит сердце любовью» з автографом поетеси, які поповнили наш краєзнавчий фонд бібліотеки.

Сподіваємось, що почута поезія піднесла присутніх духовно та збагатила новими відчуттями. Непідробно щира атмосфера, відкрите спілкування людей, об’єднаних любов’ю до його величності Слова, наштовхують на думку, що такі зустрічі справді варто продовжувати, і в більш широкому колі. Можливо, ця зустріч стане гарним початком майбутньої ще більш тісної творчої співпраці нашої бібліотеки з обдарованими людьми рідного краю.


 

Архів записів
Пошук
Мапа відвідувань
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 242

Copyright Балківська сільська бібліотека - філіал
© 2024
Конструктор сайтів - uCoz