Балківська сільська

 бібліотека - філіал

Меню сайту
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Свята
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

                                                                                     Пекельні цифри і слова
                                                                                       У серце б’ють, неначе молот.
                                                                                    Немов прокляття ожива
                                                                                         Рік тридцять третій…


               У ХХ сторіччі український народ пережив одну з найстрашніших трагедій у своїй історії – голодомор. Україна, яка  завжди годувала хлібом весь світ, зазнала три пошесті масового голоду: у 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 рр.. У кожного з трьох голодоморів були свої витоки: «воєнний комунізм» 20-х, жорстка партійна лінія на знищення куркульства у 30-х та податкове знущання над селянами в 40-х роках. Голодомори призвели до значних жертв, принесли багато горя українському народу.
             Щороку в кінці листопада Україна відзначає День пам’яті жертв голодоморів.    Ця дата – спільна гірка пам'ять, незагоєна рана усіх наступних поколінь українського народу.  Напередодні вшанування пам'яті жертв голодоморів в приміщенні  Балківської бібліотеки-філіалу були підготовлені до експозиції:
-  книжкова виставка-скорбота «1932-33 р.р.: Чорні сторінки нашої історії».
 - меморіальна поличка «Голодомор 1932-33 р.р.: наша печаль і скорбота»

        Документальні матеріали та художні твори, представлені на виставках, пропонують читачам ознайомитись з цілком новим поглядом на передісторію, соціополітичний та культурний контекст, дають можливість простежити перебіг і наслідки голодоморів в Україні, переосмислити їх причини, обставини, підґрунтя та періодизацію, усвідомити масштаби та геноцидну сутність і розраховані на всіх, хто не байдужий до цієї скорботної сторінки української історії.
          Пам'ять про голод можна зберегти по різному,  для цього існують книги, фільми, бібліотеки та музеї. Але найкраще нагадувати про це нашому підростаючому поколінню, нашим дітям починаючи зі школи.
         Разом з історико – краєзнавчим музеєм працівники сільської бібліотеки підготували і провели ряд заходів патріотичної тематики: 

           «Скорботна свічка памяті святої», « Лиха коса голодомору», «Свічка, яка ніколи не згасає» - під такими назвами в Балківській сільській бібліотеці-філіалі з 23 по 25 листопада 2016 року пройшли година історичної  памяті, урок-реквієм та урок історичної правди для учнів  7, 9 та 11 класів  Балківської  ЗОШ І-ІІІст ,  приурочених 84-й роковині Голодомору 1932-1933р.р. на Україні. 
           

Бібліотекар Любов Іванівна Олійник познайомила учнів з літературною експозицією, книгами в яких детально можна  прочитати про страшну трагедію українського народу.

        Працівник музею Миргородська Олена Олександрівна розповіла учням про трагічні події голодомору , продемонструвала відеофільм та познайомила дітей з музейною експозицією, присвяченою голодомору в с.Балки. 
             Нікого не залишили байдужими перегляди документальних відеофільмів «Голодомор. Колос правди» та «Жнива розпачу», присвячених  пам'яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським терором у 1932-1933 роках, пам'яті українських сіл і хуторів, які щезли з лиця землі після найбільшої трагедії XX століття.

 

          Тема «Голодомору яскраво-трагічно розкрита і в художніх творах українських письменників діаспори. Так у романі «Марія» (1934) Уласа Самчука вперше в українській літературі показана жахлива картина голодомору та трагедія роду. У той же час Василь Барка, якому вдалося пережити Голодомор, відтворює картину фізичного винищення сім'ї Катранників на Слобожанщині у романі «Жовтий князь»  - розповідала завідуюча Балківської бібліотеки-філіал Оботіна Н.Я., проводячи перегляд літератури «Страта голодом». 
               Увазі присутніх також був презентований том Національної книги пам`яті жертв Голодомору Запорізької області в Україні, присвячений подіям 1932-33 років у Запорізькому регіоні. Матеріали, представлені в обласному томі, переконливо доводять, що штучний голод 1932-33 років зібрав жахливий урожай і на запорізькій землі.


            На закінчення заходів було запалено свічку пам`яті за померлими під час Голодомору та звучала пісня «Свіча» у виконанні Оксани Білозір. Пам'ять померлих від голоду всі присутні вшановували хвилиною мовчання.

 

Архів записів
Пошук
Мапа відвідувань
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 242

Copyright Балківська сільська бібліотека - філіал
© 2024
Конструктор сайтів - uCoz